Hoşgeldiniz
Giriş

Baba tutuklu, anne ağır yaralı, çocuklar öldü / Hizmet Hareketi'ne yönelik cadı avı

45
You can skip to video in 15

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: Nedir Videoları
39 İzlenme

Açıklama

18 aydır Keskin Cezaevi'nde tutuklu öğretmen Enis Evren Civelek'i ziyarete giden ailesi yolda kaza yaptı. KHK'lı ihraç öğretmen anne yoğun bakımda iki çocuk hayatını kaybetti..

Öğretmen Enis Evren Civelek, Hizmet Hareketi'ne yönelik operasyonlar kapsamında 18 ay önce tutuklandı ve Kırıkkale Keskin Cezaevi'ne gönderildi. Ailesi Düzce'de yaşayan Civelek'in dün görüş günüydü.

Öğretmen eşi Hatice Civelek (32) kızları Betül Civelek (3) ve Naime Civelek (8) iki yakınlarıyla beraber Cezaevi görüşünün ardından Düzce'ye doğru yola çıktılar.

Ankara'da sık sık kazaların meydana geldiği Mamak Gökçeyurt bölgesinde araç kaza yaptı. Kazada ailenin üç ve sekiz yaşındaki iki kızları hastanede hayatını kaybetti. Anne Hatice Civelek ise ağır yaralı biçimde yoğun bakımda.

Aracı kullanan kayınpederi Emin Balıkçı ile ailenin annesi Havva Civelek (58) ise olay yerinde hayatını kaybetti.

Çocuklarla kayınpeder Düzce Şehir Mezarlığı, Annesi Rize'ye gönderildi.

GERGERLİOĞLU: SOYKIRIM DAHA NASIL OLSUN
İnsan hakları savunucusu HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu kazadan sonra sosyal medya üzerinden tepkisini dile getirdi:

“Bir aile daha kırıma uğradı..! Baba tutuklu, anne cezaevi ziyareti sonrası kazada yoğun bakımda ağır yaralı, çocuklar öldü. Boş dosyalarla tutukla, uzak cezaevlerine koy, nakil isteğini kabul etme, cezaevi yollarında bir aile faciası daha olsun Türkiye'de soykırım daha nasıl olsun..?”


CENAZELER DEFNEDİLDİ
Dün (7 Aralık 2018) meydana gelen kazanın ardından bugün tutuklu babaya Enes Evren Civelek'e cenazeye katılması için izin verildi. Üç ve sekiz yaşındaki Betül ve Naime, Düzce Şehir mezarlığında dedeleri Emin Balıkçı'yla birlikte defnedildiler. Tutuklu Civelek'in vefat eden annesi Hatice Civelek ise defnedilmek üzere Rize'ye gönderildi.

“MELEKLERİM GİTTİ”

Cenazede oldukça bitkin gözüken baba, jandarmalar eşliğinde cenaze namazını kıldı. Ağzından sürekli “meleklerim gitti” cümlesi dökülen babanın üzgün olduğu öğrenildi. Hastanede bilinci açılan eşini ziyaret etmesi için ise izin istendiği ancak olumlu yanıt gelmediği öğrenildi.

Öğretmen Enes Evren Civelek'in iki üniversite mezunu olduğu öğrenildi. Gazi Üniversitesi Türkçe öğretmenliğinin ardından Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünü okuyan Civelek'in Düzce'de sözleşmeli öğretmenlik yaptığı belirtiliyor.

Hakkında Ankara'da suçlayıcı ifade bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Civelek, 18 aydır Kırıkkale Keskin Cezaevi'nde buluyordu. Ailesine yakın bir cezaevine nakil talebi karşılanmayan Civelek'in iddianamesinde Bylock ya da Bank Asya'ya para yatırma suçlaması bulunmuyor. İddianamede sadece Ankara'da verilen bir ifade nedeniyle üyelik suçlaması yeralıyor.

Ağır yaralı eşi Hatice Civelek ise Karaelmas Üniversitesi Sınıf öğretmenliği mezunu KHK ile ihraç bir öğretmen. Hatice Civelek'in bel, kaburga ve ayak kemiklerinde kırıklar olduğu, ancak bilincinin açık olduğu belirtiliyor.

BOLD Medya yayınlarına destek için: https://www.patreon.com/BOLDmedya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Twitter: @boldmedya
Instagram: @boldmedya
Facebook: @MedyaBold

KANALIMIZA ABONE OLUN: https://goo.gl/7yYMrv

Yorum Yazın

RSS